Fisher & Paykel Icon Auto CPAP

Fisher & Paykel Icon
Auto CPAP

Fisher Paykel’in yeni serisi ICON + Auto, gelişmiş eşsiz algoritması ve üstün teknolojisinin yanı sıra sizlerden gelen talep doğrultusunda yatak odanız ile kusursuz bir uyum sergilemektedir. 

Fisher & Paykel ICON + Auto, aerodinamik bir gövdeye sahip olup hem SensAwake basınç düşürme teknolojisini hem de ThermoSmart nemlendirme özelliklerini içinde barındırır. 

Dahili ısıtıcılı nemlendiricisi ve opsiyonel olarak sunulan ısıtıcılı hortumu, sadece bir düğmeye dokunarak çalışır ve ortam sıcaklığının bir önemli olmaksızın kusursuz nemlendirme sağlar.

ICON + Auto, ev ya da seyahat için idealdir.

Şık tasarımının yanında çalar saat ve müzik çalma yeteneğine sahiptir ve Fisher & Paykel Healthcare’ in önde gelen tüm klinik teknolojilerini bünyesinde barındırmaktadır.

Özelliklere Genel Bakış

 
 • Otomatik Algoritma
 • SensAwake Basınç Tahliye Teknolojisi
 • InfoSmart yazılımı
 • Cihaz içine entegre edilmiş nemlendirici
 • ThermoSmart teknolojisi ile daha fazla nem daha fazla konfor
 • ThermoSmart ısıtıcılı hortum
 • SmartDial - Uyku Veri ve İşlevleri
 • SmartStick taşınabilir veri sistemi
 • Çalar Saat &  Müzik Çalma Fonksiyonu
 • Rampa Özelliği
 • Otomatik rakım ayarı
 • Kompakt ve şık dizayn
 • Kolay kullanım menüsü
 • 2 yıl garanti

Otomatik Algoritma

ICON+ Auto, basınçlarını hastanın ihtiyacına göre ayarlamak üzere tasarlanmıştır. Uyku alışkanlıkları her gün değişebildiğinden, ICON Auto apneleri ve hipoapneleri sürekli olarak kontrol eder. Bunun içinde akış temelli bir otomatik ayarlama algoritma kullanır. Bir olay meydana geldiğinde, otomatik algoritma engeli temizleyene veya maksimum basınç ayarına ulaşılana kadar basıncı artırmaya başlar. Gelişmiş sensörleri sayesinde de bu geçişleri hastaya hissettirmeyecek kadar yumuşak şekilde yapar.

SensAwake Basınç Tahliye Teknolojisi

SensAwake, uyanık durumda ve özellikle de CPAP basınçları yüksek olduğunda uyku durumuna geri dönmekte güçlük çeken yeni kullanıcılar için kritik öneme sahiptir. SensAwake, CPAP hava akışını izler ve solunum düzensiz olduğunda basınç düzeylerini düşürür. Düzensiz solunum, kullanıcının uyku durumundan uyanık duruma geçtiğinin genel bir işaretidir. Bu kişiselleştirilmiş tedavi, kullanıcıların uyanmasını önler ve terapi etkinliğini iyileştirir.

ThermoSmart Nemlendirme ve Isıtmalı Hortum

Normal koşullar altında, nefes alıp verdiğinizde, nazal pasajlar doğal olarak ısıtılır. CPAP tedavisi bu doğal nemlendirmeye karşı çalışır. CPAP hava akışı burun kanallarını kurutur ve tıkanıklık ağız solunumuna neden olabilir. Tipik ısıtmalı CPAP nemlendirme işlemi, terapi havasını yeniden doyurmaya yardımcı olur, ancak etkinlik ortam sıcaklığıyla sınırlandırılmıştır. Oda soğuyunca, çoğu nemlendirici, maskedeki nispi nem seviyelerini tutamaz; bu da genellikle CPAP hortumunda yoğunlaşma oluşmasına neden olur. ThermoSmart Technology, ortam sıcaklığına bakılmaksızın, gece boyunca muhafaza edilen yüksek nem oranlarına sahip özel düzeyler sunar. ICON yoğunlaşmayı azaltmak için oda sıcaklığını izleyen sensörleri kullanır.

ICON'un yeteneklerini en üst düzeye çıkarmak için Fisher & Paykel, ThermoSmart Technology ile birlikte çalışan isteğe bağlı bir ısıtılmış solunum tüpü sunuyor. Bu ısıtılmış CPAP hortumu, boru içine gömülü bakır sargılar içerir ve 76,5 inç uzunluğundadır. Bu bobinler ısı iletir ve hortum boyunca sabit bir sıcaklık sağlayabilir. İsteğe bağlı ThermoSmart solunum tüpü, CPAP hortumundaki sulanmayı ve yoğunlaşmayı hemen hemen ortadan kaldırır.

ThermoSmart ek bir avantaj olarak, genel terapi basınçlarının düşürülmesine de yardımcı olabilir. Daha yüksek nem seviyeleri, burun pasajlarınızdaki şişmeyi azaltmaya başladıkça, terapiye karşı direnç azalabilir ve terapi seviyelerinin düşük seviyeleri etkili olabilir.

Çalar Saat & Müzik Çalar Özelliği

Kompakt şık tasarımı ve saat işlevselliği, Fisher & Paykel ICON’u  ideal bir başucu standının yerine koyuyor. ICON "Press-Turn" ilkesini kullanan tek bir “Smart Dial” içerir. Ekrandan etkinlik verilerine erişmek için kadranı çevirin ve ICON’a özgü alarm saatini veya müzik çalma yeteneğini kolayca ayarlayın.

Rampa Özelliği

Bir rampa, kullanıcıya rahatça uykuya dalma zamanı tanıyan, belirtilen hava basıncını belirtilen basınçtan daha düşük bir basınçta başlatan bir özelliktir. ICON’un oto rampası, makine havayı üflerken SmartDial düğmesini 3 saniye basılı tutarak 20 dakika süreyle etkinleştirilebilir. Rampa basıncı 4 cm H2O’dan veya öngörülen basıncın 1/3'ünden başlayacaktır.

Sık Sorulan Sorular

 • Fisher & Paykel CPAP cihazı ile ilave oksijen kullanabilir miyim?

  Evet, tedaviye oksijen ilavesi mümkündür. Oksijeni açmadan önce cihazı açın. Oksijenin makinede birikmesini önlemek için cihazı kapatmadan önce oksijen kaynağının kapalı olduğundan emin olun.

 • CPAP cihazımı çalıştırmak bana ne kadara mal olacak?

  Fisher & Paykel Healthcare'in CPAP birimleri hızlı ve çok verimli çalışır. Cihazları elektrik sarfiyatı yaklaşık 140W ‘tır ki bu 2 x 100W’ lık lambayı gece boyu açık bırakmaktan daha az bir sarfiyattır.

 • Filtreyi ne kadar sıklıkla değiştirmek gerekiyor? Neden kirli olabilir?

  Makine filtresinin önemli ölçüde rengi değiştiği veya makinenin çalışma süresi 1000 saat ten fazla olduğu zaman sağlık planına uygun olarak filtrenin değiştirilmesi gerekir. Filtreler kirlendiği zaman temizlenmemeli ve yenisi ile değiştirilmelidir.

 • Soğuk algınlığı ya da grip olunduğu zaman makineyi / tedaviyi durdurmak gerekli midir?

  Hayır, makinenizi kullanmaya devam etmelisiniz. Açıkçası bazı durumlarda bu mümkün olmayabilir. Ciddi burun tıkanıklığınız var ise ve burun maskesi kullanıyorsanız, burnunuzdan nefes almak mümkün olmayabilir. Bu durumda burnunuzdan tekrar nefes alana kadar CPAP ünitesini durdurmayı isteyebilirsiniz. Bir göğüs enfeksiyonu ya da boğaz/ kulak şikayetiniz varsa, tedaviye yeniden başlamadan önce doktorunuza danışın.

 • Ünitem çalışmaya başladığı zaman neden bir gecikme olur?

  Ünite güç gerilimini kontrol eder ve buna göre bir tepki verir. Bu süreç birkaç saniye sürer ama bu bir arıza göstergesi değildir.

 • Elektrik kesintisi sırasında cihaza / tedaviye ne olur?

  Elektrik kesintisi sırasında çalışan cihazınız dolayısıyla tedaviniz duracaktır. Cihazınızla birlikte Fisher & Paykel maskeleri kullanıyorsanız elektrik kesildiğinde nefes verirken ortaya çıkan CO2 çıkış valfleri sayesinde maskeden dışarı atılacaktır. Uyandığınız da makinanız durmuş ise yeniden başlatmak için maskenizi takın ve tedaviyi tekrar başlatın.

 • Rampa nedir ve nasıl çalışır?

  Rampa uykuya dalmayı kolaylaştırmak için makinenin basıncının aşağı indirilmesini sağlar. 20dk sürede makine basıncı yavaşça azalır ve makine solunum yolunu açmak amacı ile tedavi basıncına geri döner. Basınç düşürme miktarı makinede ayarlanmış olan basınç ile orantılıdır.

  Basınç ayarı 12 cm H2O dan daha az ise, basınç 4 cm H2O düşecektir. Eğer ayarlanmış basınç 12 cm H2O’ dan yüksek ise, basınç ayarlı basıncın üçte birine düşürülür. Bu işlevi makinenizin tam basınçta iken uykuya dalmakta zorluk çekiyor iseniz rampa işlevini kullanmak yararlıdır. Basıncın azaltılmış olması, daha kolay uykuya dalmanızı sağlar.

 • Fisher & Paykel su haznelerinin ömrü ne kadardır?

  HC325 ve HC345 su hazneleri tek hasta kullanımı için uygundur. Zaman içinde su hazneleri yavaş yavaş, (bu bozulma normal musluk suyu kullanımı ile hızlandırılacaktır) bozulur ve değiştirilmesi gerekir. Bu odalar çok daha kapsamlı bir temizlik (bulaşık makinesinde yıkanabilir) için paslanmaz çelik tabanı ile üretilmiştir. F & P ICON su haznesi (900ICON200) günlük olarak hafif bir bulaşık deterjanıyla veya bulaşık makinesinde yıkanmalıdır. Bu hazne de, tek hasta kullanımı için üretilmiştir ve bozulunca değiştirilmesi gerekmektedir.

  Cihazla birlikte gelen hortum ise düzenli olarak sağlık planına göre değiştirilmelidir. Ancak, kırılma veya yırtılma olduğu zaman tüp hemen değiştirilmelidir.  Su kapını veya maskeyi ayırırken her zaman hortumun lastikli manşetinden tutun.

 • Yardım için kimi arayabilirim?

  CPAP tedavisi sırasında gerekli olabilecek her türlü yardım için İCE Özel Sağlık Hizmetleri Danışma hattımızı arayabilirsiniz.

 • Mikroplar nemlendiriciden maske yoluyla bana geçebilir mi?

  Hayır, CPAP cihazı ile birlikte nemlendirici kullanmak hastalık veya bakteri oluşumuna sebep olmaz. Fisher & Paykel Healthcare'in ısıtıcılı nemlendiricisi aerosol üretmez. Su buharı şeklindeki nem, nemlendiriciden maskeye doğru ilerler. Su buharı parçacıkları bakteri ve virüslerden daha küçük olduğundan dolayı, bu partiküllerin size kadar taşınması mümkün değildir; eğer su haznesinin içinde mikrop oluşmuş olsa bile bunların size taşınması mümkün olmaz.

  Yine de hatırlanması gereken, bakterilerin büyüyüp çoğalmasına cazip bir ortam oluşmaması için tüm ekipmanların (özellikle maskelerin) düzenli olarak iyice temizlenmesi gerektiğidir. Tüm ekipmana uygun hijyen ve temizliği sağlamak için temizlik talimatlarını okuyun ve uygulayın.

 • Su haznesini doldururken CPAP cihazından ve nemlendiriciden su kabını çıkarmak gerekir mi?

  Evet, su kabının doldurulması için çıkarılıp ve daha sonra nemlendiricinin ısıtıcı plaka üzerine tekrar konulması gerekmektedir. Ayrıca boşaltılması gerektiğinde nemlendirme kabı yine çıkartılmalıdır. CPAP Cihazı ile birlikte distile su veya tatlı su kullanmak önemlidir.

 • Fisher & Paykel su haznesinde distile su kullanmak gerekli midir?

  Distile (damıtılmış) su içindeki mineraller su haznelerinin ömrünü uzattığı ve zarar vermediği için önerilir. Distile su kullanmak su kabının içindeki kirli görüntüyü engeller ve distile su içindeki mineraller kabın daha temiz kalmasını sağlar. Damıtılmış su saf sudur ve bu nedenle kullanmak için en uygun sudur. Ancak belirtmek gerekir ki normal musluk suyu kullanımı size zarar vermez ama su hazneniz daha hızlı bozulabilir.

  Fisher & Paykel Yetkili Satıcısı İCE Özel Sağlık Hizmetleri distile su kullanımını önermektedir.

  (Not: Su hazneniz sızdırma yaparsa, derhal değiştirilmesi gerekir.)

 • CPAP tedavisi için Isıtıcılı nemlendirici kullanmak gerekli midir?

  Tedavinin daha rahat hale gelmesi için hastalara CPAP makinesi ile birlikte ısıtıcılı nemlendirici kullanılmaları önerilir. CPAP tedavisi ile birlikte Nemlendirme sistemi kullanımsaı, rahatsızlık yaratan ağız ve burun tahrişlerini en aza indirir. Hastada üst solunum yolları herhangi bir olumsuz belirti yoksa bile daha konforlu ve efektif bir tedavi için ısıtıcılı nemlendirici önerilir.

 • Nem ayarını nasıl değiştirebilirim?

  Hasta konforunu optimal düzeyde tutmak için nem ayarları değiştirilebilir. Ayrıntılar için Kullanım Kılavuzuna bakın.

 • Nem ayarının azaltılması gerektiğini nasıl anlarım?

  Eğer aşağıdakilerden herhangi birini yaşarsanız, sorun çözülene kadar kendinizi daha rahat hissetmeniz için nem ayarını düşürmeniz gerekir.

  • CPAP cihazından gelen havayı çok sıcak hissediyorsanız,
  • CPAP cihazından havayı çok ıslak veya nemli hissediyorsanız,
  • CPAP cihazınızdan tıkanıklık veya boğulma hissi yaşıyorsanız,
  • CPAP hortumunun içinde su birikiyorsa,
  • Sabahları maskeyi çıkardığınızda yüzünüzde su varsa.
 • Nem ayarının arttırılması gerektiğini nasıl anlarım?

  Eğer aşağıdakilerden herhangi birini yaşarsanız, sorun çözülene kadar kendinizi daha rahat hissetmeniz için nem ayarını arttırmanız gerekir.

  • CPAP cihazınızdan gelen havayı çok soğuk hissediyorsanız,
  • Burnunuzda, boğazınızda veya ağzınızda kuruluk hissediyorsanız,
  • Sabahları boğaz ağrısı oluşuyor veya sesiniz boğuklaşıyorsa,
  • Maske basıncını çok yoğun hissediyorsanız,
  • Tıkanıklık veya burun akıntısı yaşıyorsanız.
 • Solunum hortumunda suyun toplanmasını nasıl engellerim?

  CPAP hortumu içinde toplanan su, gece boyunca oda sıcaklığındaki azalmalardan oluşan yoğuşmanın bir sonucudur. Hava hortumdan geçerken meydana gelen yoğuşma hortumun gürültülü olarak titreşimine neden olabilir. Daha da önemlisi, bu yoğuşma dengesiz bir maske basıncına neden olarak tedaviyi etkileyebilir.

  Buğulanmanın önlenmesi önemlidir. Fisher & Paykel CPAP tedavisini geliştirmek amacı ile yoğunlaşma ile mücadele etmek için nemlendirme teknolojilerini geliştirmiştir.

  Buğulanmayı önlemek için aşağıdakileri deneyebilirsiniz.

  Nemi daha düşük bir seviyeye ayarlayın. Yalnızca hortumun maskeye yakın olan bölümünde buğu normal karşılanmalıdır.

  Fisher & Paykel’ in ThermoSmart ™ ve Ambient Tracking ™ Plus teknolojilerini içeren CPAP cihazlarını kullanın.

  Sabahları kuru bir burun ve boğaz ile uyanıyorsanız alternatif olarak nem seviyesini daha yüksek oranda ayarlayın.

 • Fisher & Paykel ısıtıcılı nemlendiriciyi nasıl kullanabilirim?

  İlk olarak, nemlendirme kabını çıkarın ve yukarı gösterge çizgisine kadar su (tercihen damıtılmış su) ile doldurun. İkinci olarak, ısıtıcı plaka üzerine kabı tekrar yerine yerleştirin ve gerekli olan düzeyde (bunun nasıl yapılacağı ile ilgili talimatlar için İşletim Kılavuzuna bakın) CPAP cihazının nem ayarını yapın. Kullandığınız nem ayarı tercihinize ve oda sıcaklığına bağlı olarak, değişiklik gösterebilir.

 • Isıtıcılı nemlendirici nasıl çalışır?

  Isıtıcılı nemlendirme havanın sıcaklığını ve aynı zamanda havadaki su buharının miktarını arttırarak çalışır. Haznesindeki su dolayısıyla üzerinden hava geçerken, ısınır. Sonuç olarak, su buharı, havaya ilave edilir ve CPAP kullanıcısına iletilir.

 • Zaman zaman ağzımdan dışarı hava sızıntısı hissediyorum ve benim uyanmama neden oluyor. Bunu düzeltmek için ne yapabilirim?

  Eğer CPAP tedavisi ile burun maskesi kullanıyorsanız, ağzınızı kapalı tutun ve burnunuzdan nefes alın. Zaman zaman doğal olarak ağız açılabilir, havanın çıkmasına ya da ağzınızın kenarından havanın kaçmasına izin verin. Buna "ağız kaçağı" denir. Eğer ağız kaçağı hava yolunda ve boğazda üst seviyede bir kuruluğa neden oluyor ise bunu en aza indirmek önemlidir.

  Isıtıcılı nemlendirici kullanımı ağız kaçağındaki kuruma etkilerini en aza indirecektir. Ancak, bu kaçağın tedavinizi etkilediğini düşünüyorsanız uyku uzmanınıza başvurarak burun ve ağızı kapatan Tam Yüz Maske kullanımını deneyin.

 • Çok nemli ortamda yaşıyorum, ısıtmalı nemlendirme kullanmam gerekiyor mu?

  Genellikle nemli ortamlarda evlerin hava sıcaklığını ve nemini azaltmak için klima sistemleri vardır. Verimli ısı ve havayı nemlendirmenin tek yolu CPAP cihazınızı bir nemlendirici ile birlikte kullanmanızdır.

 • CPAP kullandıktan sonra neden üst solunum yolları kuru ve tahriş olmuş hale gelir?

  Burunun en önemli işlevlerinden biri soluduğumuz havayı nemlendirmesidir. CPAP tedavisi zaman zaman burnun doğal nemlendirme sistemini zaman zaman yetersiz hale getirir. Bu ısı ve nem düzeyleri yetersiz olduğu zaman üst solunum yollarında hoş olmayan burun ve boğaz da tahriş meydana gelir. Bu belirtilerin çoğu ısıtıcılı nemlendirme ile kontrol altına alınabilir.

 • Kamp yaparken CPAP cihazımı da alabilir miyim?

  Evet, cihazların pil sistemleri ile kullanım koşullarını ürün kılavuzundan inceleyebilirsiniz.

  Dikkat: Bu güç seçenekleri sabit kullanım içindir ve mobil bir sistem yapmak için uygun değildir.

 • Fisher & Paykel CPAP ünitesi ile diğer ülkelere seyahat edilebilir mi?

  Evet, Fisher & Paykel Healthcare'in CPAP cihazlarının taşıma çantaları özel ve kolay ulaşım sağlar. Bu birimler herhangi bir iç AC şebeke gerilimi (100 ve 240 V arasında olan) ile çalışmasına olanak sağlar ve evrensel bir gerilim özelliği ile uygun fiş adaptörü kullanımı ile bu ünite birçok ülkede çalışabilir. Gümrüklerden geçerken bir sorunla karşılaşmamak için ne kadar zamandan beri CPAP kullanıcısı olduğunuza dair doktorunuzdan bir yazı isteyebilirsiniz.

  Not: Seyahat için su haznenizin boş olduğuna emin olun.

 • Hava yolu uçuşlarında Fisher & Paykel’ in CPAP cihazı kullanılabilir mi?

  Bazı havayolu şirketleri uçakta CPAP birimlerinin kullanımına izin vermektedirler. Uzun uçak uçuş rezervasyonu öncesinde yapılacak en iyi şey, CPAP birimlerinin kullanımı ile ilgili havayolu şirket politikası kontrol etmektir. Şirket politikası uçakta ekipman kullanımı için izin veriyorsa, uçakta bir elektrik prizine yakın bir yerde koltuk ayarlanması en iyisidir. Ayrıca uçaklarda sadece ABD tarzı priz olduğunu ve bunlara uygun fişlerin sağlanması gerektiğini unutmayın.

 • Nemlendirici, maske ve tüpü nasıl temizleyebilirim?

  Tüm ekipmanların uzun ömürlü olması için düzenli olarak temizlenmesi gereklidir. Cihaz kılavuzunda verilen temizleme yönergelerini izleyin.

  Ekipmanların evde temizliği aşağıda kısaca verilmiştir.

  CPAP HORTUMU: Her gün ılık sabunlu su ile yıkanıp ve daha sonra kurumaya bırakılmalıdır.

  SU HAZNESİ: Ilık sabunlu su ile günlük olarak durulanmalıdır. Haftalık olarak, su haznesinin bir miktar beyaz sirke ve iki ölçek su ile iyice temizlenmesi gereklidir.

  MASKE: Maske her gün temizlenmelidir. Fisher & Paykel Healthcare'in burun maskeleri başlık, silikon conta ve gri köpük yastık maske çerçevesinden çıkarılmalıdır. Köpük yastık bir bez ile silinmelidir. Maske çerçevesi ve silikonu ılık sabunlu su ile yıkanmalıdır. Daha sonra durulanmalı ve monte edilmeden önce kurumaya bırakılmalıdır. Başlık ılık su ve hafif bir deterjan ile haftalık olarak yıkanmalıdır. Ağız maskelerinin tüm parçalarının temizliği ılık sabunlu su ile günlük olarak yapılmalıdır. Maske yeniden birleştirilmeden ve kullanılmadan önce kurumaya bırakılmalıdır. Maskenin yumuşak başlığı antibakteriyel / antiseptik gargara ile de yıkanabilir.

 • Thermo Smart ısıtmalı hortum olmadan cihazı kullanabilir miyim?

  Bu mümkündür, ancak cihaz optimum nem performansını kazanamaz. Cihazda daha sonradan nefes borusu sembolü görüntülenemez.

 • Fisher & Paykel CPAP cihazında basınç rahatlatma sistemi var mıdır?

  Evet. Basınç tahliyesi geleneksel ekspiratuar basınç tahliyesi şeklinde sağlanmıştır - Fisher & Paykel SensAwake teknolojisi basınç tahliyesinde farklı bir form sunmaktadır. Uyanıklık durumlarında yüksek basıncı tolere edemeyen hastalarda SensAwake teknolojisi cihaz basıncını azaltarak hastanın tekrar uykuya dalmasına yardımcı olur.

 • Cihaz kişinin uyandığını nasıl algılar? Algoritması nasıl çalışmaktadır?

  Uykusu bölünen kişi daha sessiz bir solunuma ve rahatlamış bir nefes alışverişine geçer. SensAwake algoritması hastanın uyanıkken solunum yaptığını algılar.

 • SensAwake aktifleştiğinde ayarlı olan basıncın düşmesi ne kadar sürer?

  30 saniye ve 2 dakika arasında. SensAwake minimum ayarlanan basınç ve algılanan uyanma frekansına bağlı olarak çalışır.

 • Geleneksel ısıtmalı nemlendirme sistemleri yanında ThermoSmart ™ teknolojisinin kullanımını destekleyen herhangi bir klinik çalışma var mı?

  Evet, ThermoSmart üzerinde bağımsız olarak birçok çalışma yapılmıştır.

 • SensAwake™ Teknolojisinin yararları nelerdir?

  Hasta için en önemli etkisi daha konforlu bir uykudur. Hastalar, etkili ve rahat bir tedavi için ihtiyaçlarına göre SensAwake ayarını yapabilirler.

 • ThermoSmart™ Teknolojisinin yararları nelerdir?

  ThermoSmart hastaya ısıtılmış nemlendirme imkanı sunarak üst solunum yollarındaki kuruluk ve tıkanıklığı hafifletir. ThermoSmart ortam sıcaklık değişimlerinden kaynaklanan hortum ve maskede nem biriktirmesini hafifletir.

 • AmbientTracking Plus™ nedir ve nasıl çalışır?

  Ambient Tracking Plus gece boyunca, dış koşullar değiştikçe Fisher & Paykel CPAP cihazının nemi otomatik olarak ayarlama teknolojisidir. Sonuç olarak, nem seviyeniz optimize edilirken yoğuşma en aza indirilir. Ambient Tracking ayrıca oda sıcaklığındaki değişiklikleri de dengeler. Örneğin, oda sıcaklığı gece boyunca düşer; ısıtıcı plaka sıcaklığı ve hortum içindeki suyun yoğunlaşma olasılığı teknoloji tarafından en aza indirilir ve nem en uygun seviyede ayarlanır. Ambient Tracking Plus yüksek maske kaçağı sırasında nem kaybını da telafi eder. Ağız veya maske sızıntıları meydana geldiğinde, ısıtıcı plaka sıcaklığı otomatik olarak bu dönemlerde neden olduğu nem kaybını telafi etmek için arttırılır. Ambient Tracking Plus Teknolojisinin doğru çalışabilmesi ve oda sıcaklığının doğru algılanabilmesi için CPAP ünitesinin bir ısıtıcı önüne ya da kapalı bir kutuya yerleştirilmemesi gerekmektedir.

 • Leak Compansation nedir ve nasıl çalışır?

  Leak Compansation öngörülen terapi basıncının maskenin kaçak durumunda korunmasını sağlamak için tasarlanmış CPAP cihazı içindeki bir mekanizmadır.

  Cihaz, basınç ve akış sensörleri ile basıncın belirli bir akış hızında olması gerektiğini önceden parametreleri ile belirler.

  Basınç düştüğünde ve cihaz mevcut olan bir sızıntı olması durumunda öngörülen terapi basıncına ulaşana kadar basınç kaybını telafi etmek için akış hızını arttırır.

 • SensAwake ™ nedir?

  Hepimiz gece boyunca zaman zaman uyanırız. SensAwake teknolojisi

  • Uyanıklık halini tespit eder,
  • Derhal basıncı azaltır,
  • Uykuya dönüşü kolaylaştırır.
 • ThermoSmart ™ nedir?

  ThermoSmart Teknolojisi eşsiz bir ısıtmalı CPAP hortumu ile cihazda bulunan algoritmanın bir birleşimidir. Bu teknoloji sayesinde hasta en uygun şekilde nemlendirilmiş bir havaya kavuşur.

 • Hangi hastalar ThermoSmart ™ teknolojisinden yararlanabilir?
  • 60 üstü hastalar,
  • İlaç alan hastalar,
  • Soğuk bir odada uyumayı tercih eden hastalar,
  • Üst solunum yollarında hassasiyet bulunan hastalarda.
 • SensAwake ™ neden geliştirildi?

  CPAP tedavisi alan hastaların uyku esnasında sık sık kısa uyanıklık halleri yaşadığı bilinmektedir. Tedavi için ayarlanmış olan basınç bazı durumlarda hastanın tekrar uykuya dalmasını zorlaştırmaktadır.  Bu kısa uyanıklık hallerinde ki hasta konforu çok önemlidir. Bu kısa dönemlerde Fisher Paykel’in teknolojisi durumu hızla algılar ve izin verilen en düşük seviyeye basıncı indirirerek hastanın tekrar uykuya dalmasına yardımcı olur. Hasta tekrar uykuya daldığıda bu da algılanır ve basınç tekrar tedavi için gerekli seviyeye otomatik olarak getirilir.

 • ThermoSmart ™ neden geliştirildi?

  Konvansiyonel nemlendirme sistemlerinin etkililiği ortam sıcaklığı ile sınırlıdır. Bu sistemlerde nemin bir kısmı hortumda biriktiğinden hastaya gerekli ve yeterli nem ulaştırılamamaktadır, işte ThermoSmart teknolojisi bu sorunun giderilmesi için geliştirilmiştir.

 • InfoUSB’ ye veri kaydetmek için cihazın her zaman olmak zorunda mı?

  Hayır, veriler ilk anda cihazda depolanır ve daha sonra InfoUSB’ ye aktarılır. InfoUSB doğru takılı değil, ya da tedavi sırasında hiç takılmadı ise, veriler otomatik olarak cihazda depolanır ve daha sonra InfoUSB yerleştirildiğinde veriler cihazdan belleğe aktarılır.

 • Neden InfoUSB sembolü Ana Ekranda yanıp söner?

  Bu sembol veri aktarımı olduğunu göstermek için her 6 saniyede bir yanıp söner.

 • InfoUSB’ yi güvenli olarak ne zaman çıkarabilirim?

  CPAP cihazınız kapalı ya da bekleme modunda ise ve sembol yanıp sönmüyor ise InfoUSB yi güvenli olarak çıkarabilirsiniz.

 • InfoUSB de kayıtlı verileri kiminle paylaşmam gerekiyor?

  Lütfen uyku uzmanınıza başvurunuz.

Sensawake Duyarlı Basınç Tahliyesi
Türkçe

 

İce Özel Sağlık Hizmetleri

İce Özel Sağlık Hizmetleri web sitesi, ilgili hasta gruplarını bilgilendirmek için hazırlanmıştır.

Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.

Sosyal Ağlar:

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres:

  Kiremithane Mah. 4403 Sk. Tatlıcı Apt. No: 2/2 33010
  Akdeniz / Mersin

 • Telefon:

  +90 324 327 24 33 - +90 533 462 91 81

  bilgi@icemedikal.com.tr

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi 08:30 - 18:00
Salı 08:30 - 18:00
Çarşamba 08:30 - 18:00
Perşembe 08:30 - 18:00
Cuma 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 15:00
Pazar Kapalı